Bugun...

Hakkında

 

 

Hatice Kolçak Kimdir?

 

İstanbul doğumlu olan Hatice Kolçak, lise ve yüksek öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdikten sonra işletme yüksek lisansı yaptı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir lisansını aldıktan sonra kısa bir süre mesleğini icra etti. Vergi ve finans konusunda ki bilgisini daha sonra kuruluşunu kendi yapacağı şirketinde kullandı.

 

1994 yılında kurucu ortağı ve Genel Müdürlüğünü yaptığı şirketinde yapı ürünleri satışı ve üretimi gerçekleştirdi. Uzun süre yapı ürünleri ithalatı ve ihracatı yaptı. Gayrimenkul projeleri geliştirme, satış ve pazarlama alanlarında çalışmalar yaptı.


2006 yılında Türkiye’nin en büyük portallarından Mynet.com'da bir ilk olarak hazırlanan inşaat-emlak haber sayfasında dört yıl inşaat-emlak sektörünü değerlendirerek, vatandaşı bilgilendiren, aydınlatan makaleler yazdı.Tüketiciden gelen binlerce soruya cevap verdi.

2008 yılından itibaren Ülke TV, TGRT Haber, Bugün TV gibi ulusal televizyon kanallarında program hazırladı ve sundu. 2009 yılından itibaren Haber7 ve Exculisive Homes dergisinde köşe yazarlığı yaptı. 2017 -2018 döneminde  Diriliş Postası Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı ve bir çok özel habere imza attı. Anadolu Ajansı, DHA ve ulusal gazetelerde özel haberleri yayınlanmakta. CNN Türk başta olmak üzere, TRT, Habertürk, A haber, 24 TV, TGRT gibi ulusal televizyon kanallarına yorumcu olarak katılmaktadır. 

 

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER)'de Yönetim Kurulu Üyesi, Emlak Komisyonu Başkanı olarak görev yapmakta. Tüketiciyi  bilinçlendirme ve haklarını koruma konusunda önemli çalışmalara imza attı. 

 

2008 yılında kurucu ortağı olduğu EmlakPencerem.com da Genel Yayın Yönetmeni ve yayıncı olarak çalışmalarını devam ettirmektedir. "Kentsel Dönüşümün Şifreleri" kitabının yazarıdır. Ayrıca YouTube'da kendi kanalında ekonomi ve piyasalar hakkında yayınlar yapmaktadır.

 

 YUKARI