Bugun...

Hakkında

 

 

Hatice Kolçak Kimdir?

 

İstanbul doğumlu olan Hatice Kolçak, Kadıköy Ticaret Lisesi mezunu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdikten sonra Newport Üniversitesi'nde MBA yaptı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir lisansını aldıktan sonra kısa bir süre mesleğini icra etti. Vergi ve finans konusunda ki bilgisini daha sonra kuruluşunu kendi yapacağı şirketinde kullandı.

Çalışma hayatına üniversite yıllarında başladı.Öğrencilik dönemi kuruşulunu kendi yapacağı şirketinde 1994-2010 yılları arasında yurt içi ve yurt dışı pazarlara yapı ürünleri satışı yaptı, gayrimenkul projeleri geliştirdi. Sayısız ödül aldı.


2008 yılından itibaren Ülke TV, TGRT Haber, Bugün TV, Bengü Türk televizyon kanallarında program hazırladı ve sundu. 2009 yılından itibaren Haber7 ve Exculisive Homes dergisinde köşe yazarlığı yaptı. 2017 -2018 döneminde  Diriliş Postası Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı ve bir çok özel habere imza attı. Anadolu Ajansı, DHA ve ulusal gazetelerde özel haberleri yayınlanmakta. CNN Türk başta olmak üzere, TRT, Habertürk, A haber, 24 TV, TGRT gibi ulusal televizyon kanallarına yorumcu olarak katılmaktadır. 

 

EP Medya Yayıncılık Danışmanlık Şirketinin sahibidir. "Kentsel Dönüşümün Şifreleri" kitabının yazarıdır. Ayrıca YouTube'da kendi kanalında ekonomi ve piyasalar hakkında yayınlar yapmaktadır.

 

 YUKARI